Sauna beczka, to typ sauny zewnętrznej, bardzo popularnej ostatnimi czasy w Polsce i za granicą. Przyciąga Inwestorów głownie atrakcyjnym wyglądem oraz ceną. Będąc elementem krajobrazu ogrodu, świetnie się z nim komponuje i dodaje nieoczywistego uroku otoczeniu. Miejscem właściwym dla sauny ogrodowej jest wypoziomowane podłoże, przygotowane pod tego typu konstrukcje. Sauna zewnętrzna często lokalizowana jest również na tarasie, który stanowi idealne miejsce dla tego typu zabudowy.

Sauna beczkowa w ujęciu konstrukcyjnym jest sauną w całości naturalną, wykonaną z dedykowanego drewna – świerk. W przeciwieństwie do klasycznych saun, beczkowate konstrukcje często nie wymagają tak zaawansowanych prac montażowych. Są przenośne, co daje możliwość ich umiejscowienia w różnych częściach ogrodu czy działki, w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji. Na ścianki beczki składa się jedna warstwa desek drewnianych nieizolowanych, spiętych obejmami. W środku, jedno piętro ławeczek umieszczonych po lewej i prawej stronie beczki ma za zadanie przybliżyć komfort sauny fińskiej. Pokrycie dachowe sauny zabezpieczono dodatkowo wyprofilowanym w stronę tyłu sauny gontem, dla odprowadzenia wilgoci. Z zalet sauny zewnętrznej można korzystać o każdej porze doby i roku.

Zalety sauny beczki

  • ekonomiczne rozwiązanie dla chcących skorzystać z tego typu atrakcji,
  • prowadzisz pensjonat, hotel i zależy Ci na efekcie “WOW” w Twoim ogrodzie- piękne zdjęcia folderowe zawsze mocno kuszą zmęczonych gości,
  • łatwość montażu beczki – wystarczy wypoziomowane podłoże, bez wymurówek, betonitów i dodatkowych kłopotów,
  • dla sauny typu beczke świetnie sprawdzi się piec elektryczny, ale też piec opalany drewnem, które sprawia, że saunowanie w saunie w ogrodzie ma fantastyczny klimat

Na wyposażenie sauny składa się kilka komponentów, dobieranych w różnej konfiguracji. Przedsionek, pełniący funkcję przebieralni stanowi wejście do obiektu. Znajdują się w nim dodatkowo zabudowane ławeczki oraz wieszaki na ubrania. W naszej ofercie można znaleźć przedsionki w różnych rozmiarach, w całości wykonane z drewna świerkowego. Środek saun ogrodowych ogrzewają piece elektryczne lub tradycyjne na drewno. Zewnętrzne sauny ogrodowe montujemy na świeżym powietrzu, stąd powietrze doprowadzone jest do środka na zasadzie gradientu grawitacyjnego. Inwestorów zdecydowanych na piec elektryczny uczulamy, że należy zwrócić uwagę na przyłącze elektryczne dla planowanej sauny ogrodowej. Przygotowanie kabla elektrycznego trójfazowego jest niezbędne (3x4mm) dla tego typu pomieszczeń.

Drzwi zewnętrzne prowadzące do przedsionka lub bezpośrednio do sauny zamykane na klucz (w standardowym wyposażeniu) stanowią idealne rozwiązanie dla obiektów publicznych typu hotele czy pensjonaty, z których korzystają głównie goście. Wykonane na zamówienie Inwestora- tutaj do wyboru drewno lub szkło hartowane. Środek jest wyposażony w oświetlenie typu LED (lub tradycyjny saunowy abażur). Na specjalne zamówienie Inwestorów możemy wyposażyć saunę ogrodową (typu beczka) w oświetlenie zewnętrzne, naścienne.

Sauna zewnętrzna ogrodowa – korzyści płynące z korzystania z tego typu obiektów

Korzystanie z sauny beczka ma liczne korzyści zdrowotne. Regularne sesje w saunie poprawiają krążenie krwi, wspomagają wydzielanie toksyn z organizmu, a także przynoszą ulgę w bólach mięśni i stawów. Ponadto ciepło i para wodna działają kojąco na skórę, otwierając pory i poprawiając jej elastyczność.

Zaletą jest także to, że drewno, z którego najczęściej są wykonane sauny beczka, emituje przyjemny, naturalny aromat. Zapach drewna, w połączeniu z ciepłem i parą, tworzy wyjątkowo relaksującą atmosferę, sprzyjającą głębokiemu odprężeniu.

Sauna typu beczka klasyczna bez przedsionka
Sauna typu beczka klasyczna bez przedsionka
Wnętrze sauny typu beczka z piecem na drewno Harvia
Wnętrze sauny typu beczka z piecem na drewno Harvia
Sauna beczka klasyczna z przedsionkiem otwartym
Sauna beczka klasyczna z przedsionkiem otwartym
Sauna beczka z piecem zewnętrznym na drewno
Sauna beczka z piecem zewnętrznym na drewno

Pozostałe modele saun zewnętrznych

W swojej ofercie posiadamy również inne ciekawe konstrukcyjnie sauny ogrodowe, wykonane z największą starannością i przyjemne dla oka.

Lokalizacja sauny w ogrodzie pozwala na połączenie seansu z innymi formami relaksu. Po rozgrzewce w saunie, wiele osób decyduje się na zanurzenie w chłodnym stawie, basenie, czy nawet śniegu, co intensyfikuje doświadczenie i stymuluje krążenie.

Sauny zewnętrzne zapewniają także wyjątkowy kontakt z naturą. Poprzez okna czy drzwi, korzystający z sauny mogą podziwiać zmieniające się pory roku, obserwować ptaki, czy wsłuchiwać się w dźwięki natury. Dla wielu osób, sauna zewnętrzna staje się miejscem ucieczki od codziennego zgiełku, miejscem, gdzie można się zrelaksować i naładować baterie. Sauny takie stanowią idealne połączenie tradycyjnej fińskiej kultury kąpieli z możliwością podziwiania przyrody.

Sauna ogrodowa owalna Panorama
Sauna ogrodowa owalna Panorama
Sauna ogrodowa owalna Panorama
Owalna sauna zewnętrzna Panorama
Sauna ogrodowa Horyzont
Sauna ogrodowa Horyzont

Powyżej znajduje się fantastyczny model sauny ogrodowej z całym przeszklonym frontem i niewielkim drewnianym podestem. Doskonale nadaje się do umiejscowienia na działkach leśnych, na terenach górskich i podgórskich.

Sauna ogrodowa Discovery
Sauna ogrodowa Discovery
Sauna ogrodowa Discovery
Sauna ogrodowa Discovery

Innym popularnym wśród Inwestorów modelem jest przedstawiony powyżej Discovery. Wykonany na kształt beczki, wykończony specjalną szklaną kopułą, przez którą każdy krajobraz prezentuje się fantastycznie. Świetnie sprawdza się w lokalizacjach przedgórskich i górskich, np zlokalizowana blisko skarpy czy urwiska.

Balia ogrodowa – nieodłączny dodatek do saun zewnętrznych

Mając saunę zewnętrzną i odrobinę wolnego miejsca w ogrodzie obowiązkowym wręcz jest skorzystanie z dobrodziejstwa balii ogrodowych. Świetnie nadają się do schładzania po sesjach saunowych, a te wyposażone we wkład akrylowy z dyszami wodnymi stanowią świetną alternatywę dla wanien spa.

Wanny do morsowania i do schładzania. Wanny z wkładem z dyszami na grzałki elektryczne i te z piecami na drewno. Wszystko to znajdziecie Państwo w Studio Sauna.

Balia ogrodowa do schładzania z wkładem
Balia ogrodowa do schładzania z wkładem
Balia ogrodowa do schładzania z wkładem
Ogrodowa balia do schładzania z wkładem
Balia ogrodowa z wkładem i dyszami do hydromasażu
Balia ogrodowa z wkładem i dyszami do hydromasażu

Chcesz taką w ogrodzie? Zadzwoń a chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy skonfigurować, tak abyś mógł się cieszyć swoją własną sauną zewnętrzną!

Zadzwoń (+48) 727 203 908