Promiennik infrared do sauny

Promiennik promiennikowi nie równy!

Czyli o co w tym chodzi i dlaczego to takie ważne, aby zrozumieć różnicę?

Dobroczynnego działania promieniowania podczerwonego (terapie leczenia ciepłem) i jego wpływu na nasze tkanki nie trzeba nikomu przedstawiać. Znamy przecież opowieści o “lampie soluxowej na plecy”, o “lampie soluxowej na zatoki”, “lampa soluxowa w rehabilitacji po zabiegach”, “lampa soluxowa na wszystko”.

Znana z miejsc uzdrowiskowych i gabinetów medycznych, lampa Sollux wykorzystuje w swoim działaniu fale promieniowania elektromagnetycznego, które nasze ciało lubi. Pod jej wpływem poprawia się krążenie krwi i limfy, rozgrzewa chorobowo zmienione miejsca, przyspiesza regenerację. Lampa Sollux znalazła swoje zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości różnego typu i z powodzeniem dalej jest wykorzystywana w niejednym gabinecie fizjoterapeutycznym.

Czym są promienniki infrared?

Sauna infrared, czerpie swoją moc właśnie z promiennika IR (infrared) – nowoczesnego rozwiązania zapewniające intensywne doświadczenie relaksacyjne i zdrowotne. Działanie tych urządzeń oparte jest na emisji promieniowania podczerwonego, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka, ale ma niezwykłą zdolność do delikatnego przenikania ciała, docierając bezpośrednio do jego wnętrza. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod ogrzewania, promienniki IR skupiają się na bezpośrednim ogrzewaniu ciała, nie podnosząc przy tym temperatury otaczającego powietrza.

Efektywność energetyczna i zdolność do precyzyjnego zwiększania temperatury ciepła sprawiają, że sauna infrared staje się idealnym wyborem dla osób poszukujących zarówno regeneracji, jak i głębokiego odprężenia. Delikatne przenikanie ciepła, oferowane przez promienniki IR, jest nie tylko przyjemne, ale również skutecznie wspomaga procesy lecznicze i regeneracyjne, przyspieszając odnowę biologiczną i poprawiając ogólne samopoczucie. Wykorzystanie tej technologii w saunach infrared pozwala na osiągnięcie maksymalnych korzyści zdrowotnych, minimalizując jednocześnie ekspozycję na wysokie temperatury, co jest szczególnie doceniane przez osoby, dla których tradycyjne sauny są mniej komfortowe.

Promiennik infrared – rodzaje

Promienniki Vitae (dr Fisher)

Zgodnie z zasadą, że tylko pochłonięta przez tkanki energia daje widoczny skutek, zależy nam, aby tej energii chore tkanki pochłonęły jak najwięcej. Taki efekt można uzyskać poprzez wybieranie tych promienników, których żarniki (czyli takie żarówki w lampie) produkują najwięcej promieniowania elektromagnetycznego i w najszerszym możliwym zakresie. Żarniki Vitae, produkowane na licencji Philips, jako jedyne na rynku mają zbadane i udokumentowane prozdrowotne działanie fali elektromagnetycznej.

Jak już wspomniano, promienniki różnią się od siebie głównie żarnikami, a co za tym idzie, jakością promieniowania elektromagnetycznego, jakie emitują. Promienniki ceramiczne – dysponują tylko jednym zakresem promieniowania fal długich IR-C bez dodatkowego światła widzialnego (takie lampki do terrariów). Ich wpływ na tkanki to głównie przyjemne w odczuciu ciepło. Poza tym, nie otrzymujemy tu zbyt wiele leczniczych fal. Promienniki węglowe/karbonowe, maty węglowe, bardzo popularne i często stosowane. Emiter takiego promiennika generuje promieniowanie w zakresie fal średnich i długich, czyli coś działa, ale mogło by lepiej. Powyższe urządzenia to wersje ekonomiczne promienników na podczerwień. Kwota zakupu jest niewielka, ale też nie mamy możliwości oczekiwać super rezultatu.

Promienniki kwarcowe do sauny

Tego rodzaju promienniki infrares należą do tych najbardziej wartościowych. Ich pełen zakres promieniowania cieplnego (IR-A, IR-B, IR-C) daje im spore możliwości terapeutyczne. Wysoka energia fal składowych, jak również ich długość sprawiają, że głęboko penetrują tkanki, lecząc, regenerując, odprężając i kojąc jednocześnie. Z wiadomych przyczyn cena promienników kwarcowych przewyższa wszystkie pozostałe kilkakrotnie (promienniki na żarnikach Vitae i Harvii).

Drogi Inwestorze czytaj uważnie otrzymane oferty! Typ zastosowanych promienników w Twojej saunie infrared to podstawowa informacja, jaką należy sprawdzić, decydując się na zakup. W Studio Sauna znajdziesz najlepsze sauny z najlepszym wyposażeniem niemieckiej marki promienników. Eos, Sentiotec, IR Prestige to gwarancja jakości i skuteczności działania!

W Studio Sauna znajdziesz sauny infrared dostosowane idealnie pod Twoje wymagania.

Najpiękniejsze sauny Infrared znajdziecie tutaj:

https://www.sentiotec.com/en/downloads/catalogues

Pozdrawiamy,

Zespół Studio Sauna