Sauna na wymiar

Sauny, z których dotychczas można było korzystać jedynie w fitness clubach oraz na pływalniach, zawitały pod strzechy naszych domów. Domowe spa bezpośrednio w miejscu, w którym mieszkamy przestaje być jedynie w sferze marzeń i staje się rzeczywistością. Własna sauna w domu to coraz bardziej popularny trend wśród naszych Klientów. Dlatego przygotowaliśmy garść porad dla wszystkich zainteresowanych tym tematem. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na szereg pojawiających się pytań.

Sauna na wymiar- ale co to właściwie znaczy? Większość z osób wpisując w wyszukiwarkę taką frazę, poszukuje informacji na temat zagospodarowania wolnej przestrzeni w domu na własną prywatną saunę – miejsce do wypoczynku i relaksu. Sauna w domu, zawsze dostępna i z dala od zgiełku oraz towarzystwa obcych ludzi to marzenie, które teraz może się spełnić. Tym bardziej, że pięknie zaprojektowana sauna to ozdoba każdego pomieszczenia! Pamiętajmy, że sauna nie musi być nudna o czym pisaliśmy tutaj (link). Nie sposób przecenić wszystkich korzyści zdrowotnych wynikających z regularnego uczęszczania do tego typu pomieszczenia. Wiedzą o tym Skandynawowie, którzy od dawna wyposażają swoje domy w takie udogodnienia. W Polsce od czasu pandemii budowa saun domowych zyskuje na popularności.

Własna sauna w domu zaprojektowana na wymiar

Domowa sauna powinna wpisywać się wymiarowo w dostępną przestrzeń, ale dobry projekt musi też uwzględniać taką zabudowę i wykorzystanie otoczenia, które nie zmniejsza funkcjonalności. Całość powinna komponować się z istniejąca zabudową i wpisywać w nią, aby utrzymać spójność aranżacji pomieszczeń. Każdorazowo, projektując saunę na wymiar należy rozeznać kilka czynników zależnych od sytuacji, np. sposób wentylacji pomieszczenia, lokalizacja poboru wody (dla pieców z automatycznym podajnikiem), rozmieszczenie urządzeń w kabinie sauny (dla saun 3w1) i wiele innych. Dużo problemów występuje przy zabudowie sauny domowej pod skosami. Często producenci saun na wymiar nie zwracają uwagi na cyrkulację powietrza, zachowanie dystansów bezpieczeństwa, zapominając o efekcie löyly (więcej informacji o löyly Czytelnicy znajdą tutaj (link)).

Kolejnym ważnym aspektem, o którym producenci bądź projektanci zapominają, jest konieczność dostosowania projektu indywidualnie na potrzeby Klienta. W Studio Sauna, projektując sauny zawsze uwzględniamy liczbę osób, które chciałyby jednocześnie uczestniczyć w seansie, pytamy o preferencje co do pozycji ciała w jakiej Inwestor chce saunować. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia możemy zarekomendować pewne rozwiązania oraz udogodnienia. Naszym priorytetem jest wygoda oraz bezpieczeństwo osób przebywających w saunie. A to wszystko w połączeniu z niebanalnym designem.

Zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz sauny na wymiar

Standardowa szerokość ławki powinna wynosić około 60 cm, tak aby osoba siedząca mogła wygodnie z niej korzystać. Oznacza to, że na ławce o długości 240cm wygodnie możemy posadzić obok siebie jednocześnie 4 dorosłe osoby. Projektując saunę na wymiar często musimy iść na kompromis, aby pogodzić nieraz sprzeczne wymagania: dostępne miejsce i oczekiwania Klienta. Dla przykładu- Klient może życzyć sobie, aby można było przyjąć pozycję leżącą na każdej ławeczce. Warunki zabudowy mogą wymusić zmniejszenie szerokości ławki z nominalnych 60 cm do nawet 45cm. Są też osoby, które lubią saunować z podkurczonymi nogami, siedząc na jednym z dostępnych poziomów. W tym przypadku należy zapewnić co najmniej 80 cm szerokość ławki.

Wizualizacja – czyli jak to wszystko będzie wyglądać

W Studio Sauna wykonujemy sauny proponując zupełnie innowacyjne na polskim rynku rozwiązania. Do każdego projektu dołączamy fotorealistyczną wizualizację i nie jest to jakakolwiek sauna, lub przykład jednej z naszych realizacji. Jest to Twoja sauna, zaprojektowana dla Ciebie na wymiar. Dzięki temu nasi Klienci mogą w pełni zrozumieć nasz projekt, co stanowi też doskonały punkt wyjścia do dalszych rozmów o ewentualnych modyfikacjach i rearanżacjach.

Dodatkowo, na życzenie Klienta, jesteśmy w stanie zamodelować człowieka o określonych wymiarach oraz spozycjonować go w saunie. Przykłady poniżej przedstawiają kobietę o wzroście 165 cm oraz mężczyznę o wzroście 185 cm w pozycjach siedzących i leżących. Przykłady te rozwiewają wszelkie wątpliwości co do ilości dostępnego miejsca. To jest prawdziwa sauna na wymiar!

Sauna na wymiar: kobieta 165cm oraz mężczyzna 185cm siedzący w saunie - wizualizacja przestrzeni w saunie. Źródło: zaprojektowane w Studio Sauna
Sauna na wymiar: kobieta 165cm oraz mężczyzna 185cm siedzący w saunie – wizualizacja przestrzeni w saunie. Źródło: zaprojektowane w Studio Sauna
Sauna na wymiar: kobieta 165cm oraz mężczyzna 185cm leżący w saunie - wizualizacja przestrzeni w saunie. Źródło: zaprojektowane w Studio Sauna
Sauna na wymiar: kobieta 165cm oraz mężczyzna 185cm leżący w saunie – wizualizacja przestrzeni w saunie. Źródło: zaprojektowane w Studio Sauna

Projekt oświetlenia w saunie fińskiej i saunie infrared

Kolejnym ważnym aspektem sauny jest projekt oświetlenia. W saunie powinno panować oświetlenie dające komfort i swobodę użytkowania. Delikatne na czas seansu, jasne w czasie porządków i oczyszczania sauny, dające możliwość dotarcia do zakamarków. Wszystko oczywiście skomponowane z otoczeniem, w którym zabudowana jest sauna. W Studio Sauna zarówno sauny fińskie jak i sauny infrared wyposażone są w oświetlenie tradycyjne lub LEDowe z możliwością regulacji mocy i natężenia. Szczególną uwagę przywiązujemy do barwy światła i mocy strumienia. Inne światło będzie miała sauna infrared, charakteryzująca się szczególnie mocnym oświetleniem promienników, a inne tradycyjna sauna fińska. Nowoczesne sauny przygotowane przez Studio Sauna korespondują dobrze ze światłem pochodzącym z otoczenia, dopełniają go i wpisują się w klimat. Projekt sauny uzupełniony pracą grafika, korzystającego z zaawansowanych technik komputerowych daje możliwość zaplanowania oświetlenia, wydobywając z kabiny sauny ich naturalne piękno.

Świetliste refleksy w saunie parowej to kolejny temat, nad którym pochylają się nasi projektanci. Tutaj dobór światła ma szczególne znaczenie. Sauny parowe (lub precyzyjniej mówiąc łaźnie parowe/rzymskie) mają szczególne wymagania odnośnie bezpieczeństwa elektrycznego. Wysoka wilgotność, wszechobecna para sprawiają, że możliwości wykorzystania materiałów i urządzeń emitujących światło są ograniczone. Jednak ściany i siedziska, z których wykonywane są sauny parowe proszą się o piękne iluminacje.

Studio Sauna jako producent saun domowych i łaźni rzymskich prowadzi swojego Inwestora przez cały proces wykonywania inwestycji pod klucz. Od pierwszych koncepcji, po projekt, modele 3d, budowę sauny i przekazanie do rąk Inwestora.

Sauna na wymiar – wizualizacja

Chcesz wiedzieć jak będzie wyglądała Twoja sauna? Nasz grafik zamodeluje ją dla Ciebie! Przygotujemy fotorealistyczną wizualizację Twojego projektu. Dzięki nam żaden element sauny Cię nie zaskoczy. A może chcesz wiedzieć jak kabina będzie się prezentowała w otoczeniu Twojej łazienki czy poddasza? Ze Studio Sauna to możliwe- wkomponujemy model przyszłej sauny w otoczenie Twojego pomieszczenia, z łatwością dobierając pasujące do siebie detale. Nowością w Studio Sauna jest opracowanie metody wizualizacji 360 i zdjęć sferycznych, dzięki którym, ustawiając się dokładnie w miejscu, w którym planujesz mieć saunę, możesz obejrzeć jak będzie ona wyglądała (przy pomocy zdjęć 360) po zmontowaniu i ile masz w niej dostępnej przestrzeni. Zapraszamy na naszą stronę internetową do obejrzenia zdjęć sferycznych: Wejdź do swojej sauny… – StudioSauna

Jeżeli jesteś zainteresowany prawdziwą sauną na wymiar, skontaktuj się z nami droga mailową, telefoniczną bądź przez nasz formularz kontaktowy (link).

A może jesteś majsterkowiczem i chcesz wykonać saunę samodzielnie ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie można nabyć usługę projektowania sauny –https://www.studiosauna.pl/produkt/projektwizualizacjadobor-urzadzen-do-twojej-sauny/. Kupując u nas projekt, dodatkowo możesz nabyć urządzenia i materiały potrzebne do budowy sauny w super konkurencyjnych cenach, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej!

Pozdrawiamy,

Zespół Studio Sauna