Piec do sauny

czyli trochę o doborze, trochę ciekawostek

Wybór pieca do sauny zależy od kilku czynników, takich jak wielkość sauny, preferowana temperatura i poziom wilgotności, dostępność źródła zasilania oraz budżet.

Czym się kierować przy wyborze pieca do sauny

Wielkość pieca

Upewnij się, że wybierasz piec odpowiedniej wielkości dla swojej sauny. Zbyt mały piec może nie być w stanie utrzymać odpowiedniej temperatury, a zbyt duży piec może być niepotrzebnie drogi w zakupie i eksploatacji.

Źródło zasilania

Niektóre piece do sauny są zasilane elektrycznie, podczas gdy inne wymagają podłączenia do komina. Wybierz piec, który będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb i dostępnych źródeł zasilania.

Rodzaj kamieni

Piec do sauny wymaga kamieni, które będą w stanie utrzymać i przekazywać ciepło. Wybierz kamienie, które są odpowiednie dla Twojego pieca i które będą działać skutecznie. Im większy zasobnik na kamienie, tym większa akumulacja ciepła i mniejsze zużycie prądu elektrycznego!

Sterowanie

Niektóre piece do sauny posiadają wbudowane sterowniki lub też wymagają oddzielnego. Te ze sterowaniem wbudowanym są z definicji nieco droższe i doświadczenie pokazuje, że bardziej awaryjne. Koniecznie zwróć uwagę w której części pieca znajduje się sterownik, czy jest zabezpieczony przed działaniem wody. Zastosowanie sterowników mikroprocesorowych, które zarządzają piecem i dodatkowo oświetleniem, muzyką, wentylatorem jest oczywiście możliwe i wygodne, ale z reguły droższe o koszt sterownika ( i często dodatkowych modułów).

Bezpieczeństwo

Piec do sauny powinien być bezpieczny w użytkowaniu. Wybierz piec, który spełnia wszystkie niezbędne standardy bezpieczeństwa. Powinien posiadać odpowiednie certyfikaty. Mechanizmy zabezpieczające przed przegrzaniem, dziećmi czy innymi niebezpiecznymi sytuacjami. Światowi producenci pieców i akcesoriów prześcigają się w projektowaniu urządzeń mających podnieść komfort przebywania i bezpieczeństwo stosowania.

Budżet

Piec do sauny może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Upewnij się, że wybierasz piec, który mieści się w Twoim budżecie. Powinien jednocześnie odwzorowywać aktualne trendy i spełniać wszystkie swoje funkcje.

Ostatecznie, wybór pieca do sauny powinien być uzależniony od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Przeprowadź dokładny research, skonsultuj się z ekspertami i zwróć uwagę na powyższe czynniki, aby wybrać piec, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Topowe modele pieców w naszym sklepie w świetnej cenie. Kliknij!

Piękne piece fińskiego producenta Tulikivi do obejrzenia tutaj!

Pozdrawiamy,

Zespół Studio Sauna